Ciechocinek jako miejsce o niepowtarzalnym mikroklimacie

W Polsce znajduje się wiele miejsc, w których odpocząć można podczas wakacyjnego wypoczynku jak i zimowej przerwy od pracy i codziennych obowiązków. Najwięcej miejsc, które wybierane są zazwyczaj przez ludzi, znajduje się na południu naszego kraju jak i na jego północy. Nie można zapominać, że inne miejsca też warte są uwagi. Jednym z nich jest zdecydowanie Ciechocinek, który znajduje się niemal w centrum naszego kraju.

Miejsce o nieskazitelnie czystym powietrzu

Ciechocinek jest jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc, które znajdują się w naszym kraju. Jest to zasługa głównie tego, że Ciechocinek miastem, które prawie całkowicie pozbawione jest wszelkiego rodzaju przemysłu i wszelkich miejsc, które mogłyby zagrozić panującemu tam mikroklimatowi. Miasto to znajduje się na Kujawach na Obszarze Chronionego Krajobrazu Niziny Ciechocińskiej, który charakteryzuje się piękną zadbaną przyrodą i niepowtarzalnie świeżym i czystym powietrzem. Miasto samo w sobie to miejsce wyjątkowe. Otoczone jest pięknymi i zadbanymi lasami, wypełnione jest zielenią i miejscami, w których dosłownie godzinami można spacerować, a każdy krok wydaje się być wyjątkowym. Znajduje się tam wiele pięknych ogrodów. Duża ilość kwiatów to jedna z bardziej charakterystycznych cech tego miejsca.

Ciechocinek to miejsce pełne kwiatów (sxc.hu)
Ciechocinek to miejsce pełne kwiatów (sxc.hu)

Ciechocinek zasłynął ze względu znajdujące się w nim uzdrowiska

W Ciechocinku znajduje się wiele sanatoriów, ośrodków uzdrowiskowych, szpitali uzdrowiskowych oraz prewentoriów czyli miejsc przeznaczonych głównie dla dzieci i młodzieży, gdzie można naprawdę dobrze wypocząć i zregenerować. Zazwyczaj noclegi Ciechocinek znajdują się w atrakcyjnych miejscach, zlokalizowanych wręcz idealnie. Nawet jeżeli pogoda podczas wypoczynku w tym piękny miejscu nie będzie dopisywać, to śmiało możemy wypocząć w takich ośrodkach noclegowych, ponieważ wyposażone są na najwyższym poziomie. Trudno o jakiekolwiek powody do narzekań. Biorąc ze sobą dzieci, możemy liczyć na wiele placów zabaw i bawialni, one również nie będą musiały się nudzić podczas wypoczynku.

Woda źródlana (sxc.hu)
Woda źródlana (sxc.hu)

Pijalnia wód mineralnych w Parku Zdrojowym

Zazwyczaj w miejscach jakim jest jedno z najstarszych uzdrowisk na terenie naszego kraju, znajdują się pijalnie zdrowych i charakterystycznych pod względem smaku wód mineralnych. Takie miejsce w Ciechocinku zlokalizowane jest w pięknym Parku Zdrojowym przygotowana w stylu szwajcarskim. Takie pijalnie wód są zazwyczaj niezłą ciekawostką dla wielu turystów. Można spróbować w nich niespotykanych nigdzie indziej wód, które charakteryzują się szeregiem zdrowotnych właściwości, co bywa popularną atrakcją. Wody mineralne są naturalnymi wodami, które zawierają w swoim składzie co najmniej 1000mg/dm3 rozpuszczonych składników w postaci jonów. Taka woda wydobywana jest zazwyczaj z głębi ziemi i nadaje się do picia zaraz po wydobyciu, ze względu na swoją pierwotną czystość, którą nie charakteryzuje się woda, którą mamy okazję wykorzystywać w warunkach domowych. Każdy kto nigdy nie miał okazji być w takim miejscu powinien je czym prędzej odwiedzić.

One thought on “Ciechocinek jako miejsce o niepowtarzalnym mikroklimacie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *