Jak przekonać dzieci, do jedzenia warzyw i owoców?

Dzieci bardzo niechętnie sięgają po zdrowe produkty. Dzisiejsze czasy przyzwyczaiły je do tego, że w sklepach dostępnych jest wiele, tylko z pozoru smaczniejszych produktów. Szczególnie w przypadku dzieci, warto dbać o to, by odżywiały się one prawidłowo. W młodym wieku dostarczanie witamin i wartościowych składników odżywczych jest istotne i pozwala dzieciom prawidłowo się rozwijać.

Dzieci wolą słodycze od owoców i warzyw

Tak to już niestety jest, jeżeli przyzwyczaimy dziecko do słodyczy i różnych przetworzonych produktów, może to sprawić, że namówienie ich do jedzenia czegokolwiek innego może być bardzo trudne. Należy więc mieć na uwadze, że nie warto zbyt często pozwalać dzieciom na jedzenie słodyczy. Słodycze posiadają sporo cukru, który powoduje otyłość i negatywnie wpływa na stan zębów.

Warzywa bogate są w witaminy (sxc.hu)
Warzywa bogate są w witaminy (sxc.hu)

Jak więc przekonać dzieci?

Jeżeli dzieci za nic nie chcą zjeść choć kawałek jabłka czy innego zdrowego produktu, powinniśmy zastanowić się nad przyrządzeniem owocowego deseru pozbawionego szkodliwych substancji. Dzieci nienawidzą jeść całych owoców, w innej formie patrzą w ich stronę zdecydowanie inaczej, dzięki czemu prawdopodobieństwo, że po nie sięgną, jest zdecydowanie wyższe. My sami również powinniśmy jeść owoce i warzywa, by nasze pociechy mogły brać z nas dobry przykład. Nie powinniśmy oczekiwać od dzieci poprawnego zachowania, jeżeli my sami nie potrafimy zachowywać się i odżywiać w sposób odpowiedni. Warto jest więc spożywać takie produkty razem z dziećmi, by pokazać im, jak ważne jest dostarczanie ich ludzkiemu organizmowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *