Solidne i wzmocnione drzwi frontowe, to podstawa bezpieczeństwa

W dzisiejszych czasach na każdym kroku może stać się nam coś złego, bez względu na to w jakim miejscu się znajdujemy. Nie wolno więc lekceważyć nawet tego, że z poważnymi problemami spotkać się możemy nawet w naszym domu prywatnym. Ludzie bardzo często czyhają tylko na nasz dorobek, często zdarzają się napady i włamania. Dobrze jest więc zadbać o bezpieczeństwo nawet we własnym domu.

Drzwi frontowe – wzmocnione lub antywłamaniowe

Drzwi frontowe zazwyczaj są głównym celem wszelkiego rodzaju bandytów, którzy trudnią się włamaniami i okradaniem niewinnych ludzi. Warto jest więc zadbać o to, by taki drzwi były wzmocnione w odpowiedni sposób. W przypadku drzwi antywłamaniowych, dzielą się one na kilka istotnych klas, w zależności od klasy, są one w stanie stawiać opór przez różną ilość czasu. Czasami nawet gwarantują, że nawet napastnik, który byłby zaopatrzony w profesjonalny sprzęt elektryczny i posiadałby dostęp do prądu, potrzebowałby co najmniej 20 minut, by otworzyć takie drzwi i umożliwić sobie wejście. Jednak bardzo często zdarza się tak, że przez ten czas bez najmniejszego problemu będziemy w stanie odpowiednio zareagować, a jeżeli nie będzie nas w domu, a będziemy posiadać instalację alarmową, to służby mundurowe szybko się tym zajmą.

Zwykłe dreniane drzwi (sxc.hu)
Zwykłe dreniane drzwi (sxc.hu)

Elegancja i jakość wykonania

Wiele osób nawet w przypadku drzwi frontowych, w dużym stopniu stawia na elegancję i odpowiednią solidność. Na szczęście jeżeli chodzi o drzwi zewnętrzne, to nie musimy martwić się o jakość ich wykonania, ponieważ producenci zazwyczaj walczą o niemal każdego klienta, dzięki czemu jakość jest na najwyższym poziomie. Sporo osób zwraca uwagę na to, by drzwi frontowe doskonale pasowały do elewacji, którą pokryty jest dom i do ich najbliższego otoczenia. Nawet jeżeli weźmiemy pod uwagę wnętrze domu. Warto zastanowić się tutaj nad odpowiednio bezpiecznymi drzwiami. Drzwi drewniane nie są tak solidne jak stal. Zdecydowanie łatwo jest dostać się przez nie do środka. Drzwi stalowe posiadają idealne wzmocnienie, dodatkowo wzbogacone o bardzo solidne zamki.

Wytrzymałe zamki to podstawa (sxc.hu)
Wytrzymałe zamki to podstawa (sxc.hu)

Jak zbudowane są drzwi antywłamaniowe i wzmocnione?

Zazwyczaj drzwi takie zbudowane są ze stalowego, ocynkowanego materiału, który już sam w sobie jest bardzo wytrzymały. Wypełnienie jest zazwyczaj styropianowe, żeby zwiększyć izolację termiczną i akustyczną, ale pomiędzy styropianem znajduje się specjalne ożebrowanie ze stalowych rur i hartowanych prętów. Zawiasy często są co najmniej trzy, należą do zawiasów antywyważeniowych. W głównym zamku znajduje się zazwyczaj kilkanaście rygli, a poza zamkiem centralnym, znajdują się w drzwiach często dwa dodatkowe, które zabezpieczają drzwi zarówno od dołu, od boków i od góry. Napastnikowi już bardziej będzie opłacało się wyrwać takie drzwi razem z futryną, ponieważ przejście przez takie drzwi bez klucza jest prawie niemożliwe, oczywiście jeżeli nie używa się profesjonalnego i drogiego sprzętu. Takie wzmacniane drzwi często są nieco droższe, lecz jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, to są one pierwszym elementem każdego domu, o którym powinno się pomyśleć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *