Wybór nieruchomości dla młodego małżeństwa

Młode małżeństwa z reguły poszukują miejsca, w którym będą mogli się osiedlić i założyć rodzinę. W tym celu konieczne jest znalezienie nieruchomości, która będzie spełniała nasze oczekiwania mieszkaniowe. Najwygodniejsze są z reguły domy prywatne, bo oferują największą powierzchnię, możliwość odizolowania się od sąsiadów i możliwość urządzenia wszystkiego po swojemu. Niestety jest to również najdroższy typ nieruchomości więc nie każdy będzie miał możliwość kupienia go na własność. Wynajmowanie domów jest z kolei w Polsce skrajnie nieopłacalne. Dlatego w takim przypadku warto jest rozglądnąć się za inną możliwością, która nie będzie powodowała już tak wielkich problemów i pozwoli na spokojne życie, które nie będzie nas zbyt wiele kosztowało. Osoby młode z reguły nie zarabiają wielkich pieniędzy, bo nie mają doświadczenia i wysługi lat, dlatego trzeba będzie się skupić na bardziej skromnych możliwościach, które są dostępne na rynku nieruchomości.

Wynajmowanie mieszkania

Najwięcej osób decyduje się na wynajmowanie mieszkania. Jest to rozwiązanie o tyle dobre, że nie zobowiązujemy się na długi okres. Mamy umowę, którą tak naprawdę w każdym momencie jesteśmy w stanie wypowiedzieć (oczywiście zachowując okres wypowiedzenia, który został uwzględniony w umowie). Jeżeli nasza sytuacja finansowa się pogorszy to w każdym momencie będziemy mogli zrezygnować z takiego wynajmu. Niestety na tym kończą się tak naprawdę zalety takiego rozwiązania – opłaty są dość wysokie, możemy mieć problemy w właścicielem, nie możemy wykonywać remontów ani żadnych zmian. Dlatego jeżeli będziemy chcieli wynajmować taką nieruchomość to warto poznać dogłębnie prawo lokalowe Warszawa. Dzięki temu będziemy wiedzieli na jakie rzeczy zwracać uwagę i w jaki sposób sporządzić umowę, aby nie dochodziło do zbyt wielkich problemów w przyszłości. Pamiętajmy, że nie każdy jest uczciwy i nie brakuje osób, które będą chciały wykorzystać młode małżeństwo.

Dom prywatny (sxc.hu)
Dom prywatny (sxc.hu)

Nieruchomość na własność

W takim przypadku warto jest skontaktować się z prawnikiem, który specjalizuje się w prawie lokalowym i będzie w stanie nam pomóc. Dzięki temu uda się nam pozbyć większości problemów, które możemy niestety na siebie ściągnąć. Znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest kupowanie mieszkania na własność. W tym przypadku jednak najprawdopodobniej będziemy musieli i zdecydować się na kredyt hipoteczny. Odsetki będą dość wysokie, ale porównywalne do kwoty wynajmu. W efekcie uzyskamy mieszkanie, które kiedyś stanie się naszą własnością. Na dodatek będziemy mogli je remontować w dowolny sposób i nie będziemy musieli nikogo o to prosić. Na dodatek tak naprawdę ta nieruchomość będzie miała swoją stabilną wartość. Mieszkanie tak naprawdę będzie kosztowało nas tylko tyle ile bank zdecyduje się pobrać jako prowizję. Możemy wybierać domy z ryku pierwotnego (pochodzące od dewelopera) oraz z rynku wtórnego. Jeżeli mamy możliwość to wybierajmy mieszkania nowe. Są one wygodniejsze i bezpieczniejsze pod względem zawierania transakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *