Drewniane okna – lepsze niż te sprzed lat

W dzisiejszych czasach ludziom bardzo często drewniane okna kojarzą się z takimi, które niegdyś wykorzystywane były w niemal każdym domu. Jednak jakość okien drewnianych w dzisiejszych czasach zdecydowanie przewyższa jakość tych, które stosowane były kiedyś na tak dużą skale. Stare okna drewniane posiadały niezbyt solidne obramowania, z czasem szybko stawały się nieszczelne, co doprowadzało do tego, że w domu było bardzo zimno.

Szczelność i solidność

Na dzień dzisiejszy okna stosowane w domach, wykonane są w naprawdę wysokiej jakości. Drewno jest bardzo eleganckim i uniwersalnym materiałem, pozwala na tworzenie okien, które doskonale prezentują się w niemal każdym wnętrzu, bez względu na wszystko. Na dzień dzisiejszy okna drewniane są również zdecydowanie bardziej szczelne. Często stawia się bowiem na ekologie. Można więc liczyć na energooszczędność takich okien, przez co nie cierpi na tym nasz portfel. Ciepło utrzymuje się w domu przez zdecydowanie dłuższy czas, a my sami możemy cieszyć się z oszczędności. Okna drewniane produkowane są w przeróżnych kolorach. Można więc śmiało liczyć na to, że idealnie wpasują się w wystrój naszego domu.

Dobrej jakości okna to podstawa izolacji termicznej (sxc.hu)
Dobrej jakości okna to podstawa izolacji termicznej (sxc.hu)

Bezpieczniejsze od okien plastikowych

Okna wykonane z plastiku w pewnym momencie zupełnie wyparły okna drewniane, które stosowane były w odleglejszych czasach. Jednak na dzień dzisiejszy nie są one zbyt bezpieczne. Podczas ewentualnego pożaru, gdy takie okno zacznie płonąć, mogą wydzielać się różnego rodzaju toksyczne związki chemiczne, mogące nam zaszkodzić. Choć nawet w przypadku okien wykonanych z PCV stosuje się przy produkcji technologię, która nie pozwala rozprzestrzenianiu się ognia. Okna plastikowe nie prezentują się jednak tak dobrze jak drewniane. Oczywiście plastik często imituje drewno, choć jednak nie ma to nic wspólnego z prawdziwym drewnem.

Drewno – elegancki i naturalny materiał

Nie wolno zapominać, że drewno jest jak najbardziej naturalnym i ekologicznym materiałem. W przypadku domów prywatnych, drewniane elementy nadają specyficznego zapachu, który wypełnia dom nadając mu świetnego charakteru. Na dzień dzisiejszy coraz więcej osób decyduje się więc na montaż eleganckich drewnianych okien, które są na tyle wytrzymałe, że są w stanie wytrzymać w niezmienionej formie przez naprawdę wiele lat. Najważniejsze jest jednak to, że takie okna doskonale prezentują się również od strony zewnętrznej naszego domu. Jeżeli posiadamy ładny dom, o pięknej elewacji, możemy liczyć na naprawdę świetny efekt. Drewno jest dość uniwersalne, dzięki czemu powinno pasować do niemal każdego koloru, co jest naprawdę świetną wiadomością dla każdego, komu zależy na dekoracyjnej formie domu i na tym by idealnie prezentował się on w pięknym ogrodzie. Nie ma bowiem nic piękniejszego niż świetny zadbany dom. Okna drewniane nie należą wcale do najdroższych, choć oczywiście wiele zależy od tego z jakiego drewna wykonane będą takie okna i jak wytrzymałe będą. Choć z pewnością jest to inwestycja na długie lata.

One thought on “Drewniane okna – lepsze niż te sprzed lat

  1. Myślę, że okna PCV wcale nie są takie złe, od wielu lat mam okazję je stosować. Choć coraz częściej zastanawiam się nad oknami drewnianymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *