Kraków – miasto tradycji, kultury i turystyki

Kraków to jedno z najbardziej popularnych polskich miast, zarówno wśród samych Polaków, jak i wśród osób, które nasz kraj odwiedzają w celu wypoczęcia i zobaczenia czegoś ciekawego. Kraków jest stolicą małopolski i jednym z najpiękniejszych miast turystycznych, charakteryzującym się posiadaniem w swojej bogatej ofercie turystycznej masy interesujących, związanych ściśle z historią Polski, zabytków. Raczej trudno byłoby spotkać osobę w Polsce, która nigdy nie miała okazji odwiedzić tego miejsca.

Niepowtarzalny rynek miejski

Krakowski rynek jest zdecydowanie jednym z najbardziej charakterystycznych. Jest całkiem spory, znajduje się na nim wiele restauracji serwujących smaczne, regionalne potrawy, które często rozchwytywane są przez turystów. Już w samym rynku nie brakuje atrakcji oraz zabytków. Niemal na jego środku znajdują się piękne Sukiennice, w których odwiedzające Kraków osoby, mogą zaopatrzyć się w piękne pamiątki, których jest tam mnóstwo. Oczywiście na rynku w oczy rzuca się również zabytkowy Kościół Mariacki, na którego szczycie znajduje się wieża, z której każdego dnia odgrywany jest słynny Hejnał Mariacki, z którym wiąże się bardzo interesująca legenda, o której słyszał z pewnością każdy obywatel naszego kraju. W niedalekiej okolicy zetknąć się można również z miejscami organizującymi koncerty związane z twórczością Fryderyka Chopina (Chopin concerts) oraz nie sposób nie zauważyć wielu nawiązań do polskiej tradycji i folkloru, co jest naprawdę piękne i robi wrażenie.

Wawel i Wisła (sxc.hu)
Wawel i Wisła (sxc.hu)

Miasto przez które płynie Wisła

Oczywiście Kraków to nie jedyne nie jedyne miasto w naszym kraju, przez które ma okazję przepływać Wisła. Jednak w Krakowie robi ona wyjątkowo duże wrażenie. Wykorzystuje się ją w celach turystycznych, często organizowane są na niej różne rejsy niewielkimi statkami i barkami, można spotkać tam wiele osób, które delektują się każdą chwilą spędzoną w tym niesamowitym mieście. W Krakowie Wisła jest naprawdę całkiem szeroka, a jej wzburzone wody często dają o sobie znać.

Kościół Mariacki (sxc.hu)
Kościół Mariacki (sxc.hu)

Zamek Królewski na Wawelu

Zamek na Wawelu jest niesamowitym zamkiem obronno-rezydencyjnym, którego powierzchnia sięga ponad 7000 metrów kwadratowych, co czyni go naprawdę obszernym miejscem. Na dzień dzisiejszy zamek udostępniony jest jako bardzo popularne i chętnie odwiedzane muzeum. Jest tam bowiem co zwiedzać. Znajduje się tam 71 dobrze zachowanych sal, wypełnionych wartościowymi elementami które warto zobaczyć. Zamek zachowany jest w naprawdę dobrym stanie, pomimo około 1000 lat jego istnienia. Przez ten czas wielokrotnie odnosił straty i narażony był na wiele bardzo poważnych ataków. Trudno o miejsce w Polsce, które prezentowałoby się tak doskonale i było tak rozpoznawalne. Na terenie zamku znajduje się piękny dziedziniec, renesansowe ogrody królewskie i pięć pięknych wież mieszkalnych, które w odległych czasach zamieszkiwane były przez Polskich władców, walczących o nasz kraj. Kraków ma do zaoferowania zdecydowanie więcej, można by na jego temat pisać naprawdę długo. Nie brakuje tutaj interesujących i zabytkowych miejsc.

One thought on “Kraków – miasto tradycji, kultury i turystyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *