Tkaniny idealne na dziecięcą pościel

Wyposażenie dziecięcego łóżeczka to kwestia kluczowa w pierwszych tygodniach i miesiącach życia dziecka, ponieważ to właśnie w łóżeczku spędza ono najwięcej czasu. Nic więc dziwnego, że do dziecięcej pościeli przykładamy tak dużą wagę. Tutaj nie sprawdzą się stosowane powszechnie w klasycznych pościelach tkaniny ze sztucznymi barwnikami i o bliżej nieokreślonym składzie. Kompletując pościel do dziecięcego łóżeczka musimy przede wszystkim postawić na najwyższą jakość.

a

Skóra dziecka, szczególnie noworodka jest niezwykle delikatna i podatna na zaczerwienienia oraz otarcia. Tkanina, z której wykonana jest pościel musi więc być miękka i delikatna, oraz przede wszystkim hipoalergiczna. Informacje o składzie surowca znajdują, a przynajmniej znajdować się powinny na metce dołączonej do pościeli. W przypadku, gdy planujemy zlecić uszycie pościeli krawcowej lub planujemy zrobić to samodzielnie koniecznie zapytajmy w sklepie z tkaninami o skład surowca lub poprośmy aby sprzedawca pokazał nam specyfikację na belce z materiałem. Materiały o nieznanym składzie lepiej omijajmy szerokim łukiem.

Bawełna – miękka, elastyczna i hipoalergiczna

Tkaniną, która doskonale sprawdza się w roli pościeli dziecięcej jest stuprocentowa bawełna. Bawełna to całkowicie naturalna i hipoalergiczna tkanina, która doskonale się układa i poddaje pod wpływem nacisku. Pościel dla dzieci musi być miękka aby nie krępować ruchów i dokładnie otulać dziecięce ciałko nawet podczas intensywnego wiercenia. Poszukując bawełny dobrej jakości oprócz składu procentowego surowca (100% bawełna, 100% cotton), zwróćmy uwagę także na gramaturę materiału. Gramatura to inaczej mówiąc ciężar materiału, czyli jego grubość. W ogólnym rozrachunku nie mówi ona wiele o jakości materiału, jednak praktyka pokazuje, że materiały o wyższej gramaturze są o wiele bardziej wytrzymałe.

d

Gdy wybraliśmy już odpowiednią tkaninę na pościel dla naszej pociechy, teraz czas na właściwy rozmiar. Generalnie przyjmuje się zasadę, że pościel powinna rozmiarem pasować do wymiarów łóżeczka, jednak w praktyce do łóżeczek noworodków nie poleca się wkładać pełnowymiarowej kołdry. Lepszym rozwiązaniem będzie lekki bawełniany kocyk, który nie będzie dziecku krępował ruchów. Przede wszystkim jednak należy dobierać pościel do pory roku. W lecie możemy postawić na cienką bawełnę, zimą może to być nawet polar. Ważne jest aby była to tkanina najwyższej jakości.

One thought on “Tkaniny idealne na dziecięcą pościel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *