Wesele w centrum miasta, czy na przedmieściach?

Organizację przyjęcia weselnego rozpoczynamy od poszukiwań odpowiedniej sali weselnej. Pomimo, że domów i sal weselnych jest na rynku lokalnym całkiem sporo, większość z nich ma zarezerwowane terminy z dwuletnim wyprzedzeniem. Dzieje się tak dlatego, że w wyborze sali weselnej bardzo często kierujemy się oprócz wystroju także i lokalizacją. Dobrze zlokalizowana sala weselna to zarówno wygoda jak i komfort, ale przede wszystkim znacznie mniejsze koszty.

c

Wśród par młodych poszukujących odpowiedniego miejsca na wesele dominują zdecydowanie dwa trendy. Jedni pragną, aby dom weselny usytuowany był z dala od miejskiego zgiełku w pięknym otoczeniu pełnym zieleni. Drudzy woleliby zamiast sielskości eleganckie i stylowe wnętrze w centrum miasta. Które rozwiązanie jest lepsze? Trudno jednoznacznie określić, ponieważ zarówno jedna jak i druga opcja mają swoje wady i zalety. Kryterium wyboru jak zawsze w takich sytuacjach jest liczba gości. Nietrudno bowiem zauważyć, że sale i domy weselne zdolne obsłużyć wesela na 200-300 osób znajdują się w większości poza granicami miasta jako część kompleksów hotelowo-weselnych. Powód jest bardzo prosty – do takiej inwestycji potrzeba mnóstwo terenu a w miastach z działkami jest kiepsko. Wesele poza miastem ma swoje zalety, bo przede wszystkim jest spokojnie, przestronnie i urokliwie. Właściciele kompleksów organizują przeważnie ogromne ogrody z oczkami wodnymi i placami zabaw dla dzieci. Jednak musimy liczyć się z tym, że konieczne będzie zapewnienie gościom transportu z kościoła na salę weselną i z wesela do domów. W przypadku dużych wesel są to niestety znaczne koszta.

a

Pod tym względem domy i sale weselne zlokalizowane w granicach miasta są o wiele lepszym rozwiązaniem, ponieważ goście mogą wrócić do domu na własny rachunek, a nawet jeżeli postanowimy zapewnić im transport, to koszta będą niewielkie. Jednak z pewnością poszukując sali na wesele Warszawa musimy liczyć się z tym, że w większości będą to domy weselne obsługujące maksimum 150 osób. Wesele w granicach miasta to także zdecydowanie mniejsze koszty za transport napojów, alkoholi i zaopatrzenia. Jeżeli dodatkowo kościół zlokalizowany jest w pobliżu domu weselnego, możemy zrezygnować ze ślubnego auta, tylko wraz z gośćmi (w formie pochodu z orkiestrą na czele) przebyć niewielki dystans samodzielnie. Z roku na rok obserwujemy zdecydowaną zmianę tendencji w organizacji wesel. Coraz częściej odchodzi się od wielkich kilkusetosobowych wesel na rzecz przyjęć, na których zaproszona zostaje najbliższa rodzina i przyjaciele. Są to znacznie mniejsze koszta, jednak przede wszystkim poczucie, że na naszym weselu są z nami jedynie ci, na których nam najbardziej zależy.

One thought on “Wesele w centrum miasta, czy na przedmieściach?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *