Choroby cywilizacyjne XXI wieku

Rozwój technologii oraz ludzkiej cywilizacji, dosłownie z dnia na dzień przynosi wiele dobrego, każdy w mniejszym lub większym stopniu jest w stanie to odczuć na samym sobie. Jednak z postępem cywilizacyjnym wiąże się również wiele poważnych problemów, często towarzyszą temu różnego rodzaju choroby, które związane są właśnie z całkiem szybkim rozwojem cywilizacji.

Otyłość – pierwsze miejsce na podium

Siedzący tryb życia, praca przed komputerem, brak czasu na odpoczynek i zdrowe jedzenie, lenistwo, ignorancja, niewiedza – to tylko niektóre z powodów, poważnych problemów zdrowotnych wielu osób. Otyłość to poważna choroba, która w wielu przypadkach jest w stanie doprowadzić do powstania poważnej cukrzycy, a nawet śmierci. Osoby otyłe mają zdecydowanie większe prawdopodobieństwo wystąpienia zawału mięśnia sercowego jak i wielu innych bardzo istotnych problemów ze zdrowiem. Nieodpowiednie odżywianie się dotyczy w dzisiejszych czasach naprawdę wiele osób. Ludzie zamiast jeść warzywa, owoce i ograniczać spożywanie nadmiaru czerwonego mięsa, jedzą w szybkim tempie szybkie, tłuste jedzenie i popijają to wszystko ogromnymi dawkami słodkich napojów, które zaopatrzone są w ogromne dawki cukru.

Depresja (sxc.hu)
Depresja (sxc.hu)

Depresja

Depresja jest równie często spotykaną chorobą, w tym przypadku psychiczną, która dotyka bardzo wiele osób w różnym wieku. Czasami zapadają na nią nawet osoby, którym dosłownie nic nie brakuje i z pozoru powinny być jak najbardziej szczęśliwe. Depresja jest chorobą, która sprawia, że chorujące na nią osoby, mają bardzo pesymistyczne podejście od życia, niską samoocenę, obwiniają się za wszelkiego rodzaju niepowodzenia. Często takie osoby wymagają bardzo poważnej opieki, ponieważ nieleczona depresja może doprowadzić do bardzo poważnych skutków.

One thought on “Choroby cywilizacyjne XXI wieku

  1. Niestety, jesteśmy coraz grubsi. Ale nie ma się co dziwić, jak w każdym fast foodzie o każdej porze dnia są tłumy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *