Najpopularniejsze zabezpieczenia antykradzieżowe w sklepach

Właściciele wielu sklepów są często narażenie na wszelkie zagrożenia spowodowane złodziejami i osobami, które lubią wyrządzać szkodę innym. Generalnie nie ma znaczenia, czy weźmie się pod uwagę potężny supermarket czy niewielki osiedlowy sklep. Wszystkie one spotkać się mogą ze złodziejstwem, które niejednokrotnie jest w stanie zapewnić właścicielom sporo strat finansowych. Ważne jest więc w tym przypadku stosowanie różnego rodzaju zabezpieczeń, które będą w stanie zapewnić bezpieczeństwo towarom, jak i osobom, które w danym momencie korzystają z usług danego sklepu.

Zaawansowany system kamer

Oczywiście, kamery już same w sobie bardzo często są w stanie w bardzo dużym stopniu wybić ludziom z głowy głupie pomysły związane w jakikolwiek sposób z kradzieżą. Zdarza się, że sklepy narażone są nawet na kradzieże o różnych porach dnia czy nocy. Kamery są w stanie sprawdzić się bez względu na konkretną porę. Oczywiście nie jest to rozwiązanie najtańsze, konieczne jest bowiem kupienie danej ilości sprzętu, który będzie w stanie nagrywać obraz w dobrej jakości zarówno w nocy jak i w ciągu dnia oraz zamontowanie wszystkiego i połączenie z systemem, który będzie zapisywał obraz na pamięci komputera. Jest to jednak najskuteczniejsza forma ochrony, ponieważ nawet jeżeli dojdzie do włamania, rozpoznanie wielu sprawców będzie całkiem proste do wykonania.

Wózek sklepowy (sxc.hu)
Wózek sklepowy (sxc.hu)

Lustra

Zarówno w dużych jak i małych sklepach, bardzo skuteczne okazują się również lustra sklepowe, które działają na zasadzie podobnej jak te, które często spotkać możemy w przypadku skrzyżowań na drodze. Krótko ujmując odpowiednia budowa takiego lustra, pozwala zobaczyć nam coś, czego na ogół nie jesteśmy w stanie ujrzeć, ponieważ na drodze stoją wszelkiego rodzaju przeszkody. Rozwiązanie to sprawdza się szczególnie w niewielkich sklepach. Takie lustro posiada zazwyczaj dość wypukłą budowę, dzięki niej, pracownik stojący przy kasie, często jest w stanie nie ruszając się z miejsca, zobaczyć co dzieje się w zupełnie innej, z pozoru niewidocznej części sklepu.

Lustro o charakterystycznej budowie (sxc.hu)
Lustro o charakterystycznej budowie (sxc.hu)

Pracownicy ochrony

Wynajęcie pracowników, którzy wędrowaliby po sklepie i pilnowali, czy nikt nie próbuje dokonać kradzieży, bywa również skuteczne, ale też jest dość kosztownym wyjściem. W dzisiejszych czasach jesteśmy narażeni nie tylko i wyłącznie na kradzieże. Pracownicy ochrony są więc w stanie zapewnić ogólne bezpieczeństwo klientów naszych sklepów, dzięki czemu klienci chętniej będą odwiedzać nasz sklep.

Inne zabezpieczenia

Szczególnie w sklepach z odzieżą i sprzętem elektronicznym, stosuje się zabezpieczenia innego rodzaju. Ubrania i sprzęt prawie zawsze mają przypięte specjalne, niewielkie przedmioty, których zadaniem jest wywołanie alarmu, w razie gdyby ktoś próbował opuścić sklep z takim przedmiotem. Zaraz przy wyjściu z takich sklepów znajdują się bramki, które po wykryciu takich małych przedmiotów, automatycznie wydają dźwięk alarmujący, że ktoś próbuje opuścić sklep, nie uiszczając uprzednio odpowiedniej opłaty. Jest to rozwiązanie całkiem skuteczne i często stosowane.

One thought on “Najpopularniejsze zabezpieczenia antykradzieżowe w sklepach

  1. Ehhh co za ludzie. Złodziei powinno się surowo traktować. Dobrze, że właściciele sklepów jakoś radzą sobie z tą plagą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *