Uchwycić cud narodzin – sesja noworodkowa

Sesja noworodkowa to przepiękne i klimatyczne fotografie, których zadaniem jest uchwycenie zarówno samego maluszka w ciekawej i oryginalnej stylizacji, jak i ogromu miłości jaką darzą go rodzice. To wspaniała pamiątka, która wywołuje mnóstwo emocji nawet po wielu latach, kiedy noworodek jest już uczniem, a potem i dorosłym człowiekiem. W sesjach noworodkowych piękne jest to, że są one całkiem naturalne i spontaniczne, co zdecydowanie nadaje im uroku i sprawia, że są niezwykłe. Nic więc dziwnego, że rodzice bardzo chętnie zapraszają do swojego domu fotogrfia.

a

Tak, sesje noworodkowe nie oznaczają konieczności podróży z maluszkiem do studia. Fotograf z całym sprzętem i akcesoriami przybywa do naszego domu w porze, którą sami wybierzemy. O wyborze odpowiedniej godziny decyduje rytm dnia dziecka. Musi być ono najedzone i najlepiej będzie jeżeli w tym czasie będzie smacznie spało. Nie jest to jednak warunek konieczny, bowiem noworodki znakomicie przy sesjach współpracują, oferując fotografowi swoją unikatową słodycz. Niemniej jednak dziecko nie może być głodne ani zmęczone, bo nici z fotografowania. Fotograf zazwyczaj rezerwuje sobie na sesję noworodkową cały dzień. Wszystko po to, aby nie wywoływać gorączkowej atmosfery patrzenia na zegarek i poganiania modeli. Najważniejsze w tym całym przedsięwzięciu jest dobro i komfort malucha. Dlatego też podczas sesji rezerwuje się czas na przerwy na karmienie, przewijanie i przytulanie.

c

W większości przypadków dzieci w sesjach noworodkowych fotografowane są nago, aby uchwycić idealnie ich bezbronność i pokazać przepiękne kształtne ciało. Fotograficy dbają jednak o to, aby zdjęcia były subtelne i nie naruszały sfer intymnych. Przygotowując się na przybycie fotografa musimy zatem zadbać o odpowiednią temperaturę w domu. Jeżeli nie mamy możliwości regulacji temperatury za pomocą grzejników, warto wyposażyć się na ten czas w grzejnik elektryczny. W pomieszczeniu, gdzie fotografowany będzie maluszek musi być ciepło i przyjemnie. Wtedy dziecko będzie z fotografem współpracowało i pozwoli się ułożyć w odpowiedniej pozycji. W układaniu dziecka biorą udział rodzice, fotograf pokazuje tylko w jaki sposób mają to zrobić. Współpraca z rodzicami jest koniecznym warunkiem sesji noworodkowych. Oni najlepiej znają swoje dziecko i wiedzą, kiedy coś mu się podoba, a kiedy jest zdegustowane. Bardzo często bohaterami sesji fotograficznych są także rodzice. To wspaniałe przeżycie i idealna pamiątka także dla nich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *