Licytacje komornicze

Postępowanie niezgodnie z wszelkimi ustalonymi przez prawo zasadami, wiąże ze sobą zazwyczaj wiele bardzo poważnych konsekwencji, dlatego całkiem istotne jest, by przestrzegać prawa w jak największym stopniu, choćby dla siebie samego. Tyczy się to również zapożyczania się w różnego rodzaju miejscach, jakimi są choćby różnego rodzaju banki. Biorąc pożyczkę podpisujemy przecież istotne papiery i różnego rodzaju dokumenty, które określają zasady samej pożyczki oraz jej spłaty. Wiele osób korzysta z takich rozwiązań, by pomóc sobie w życiu niewielkim zastrzykiem pieniężnym. Jednak należy pamiętać, że niedotrzymanie zasad, które związane są z kredytem pieniężnym, może doprowadzić do niezbyt miłych kontaktów z komornikiem.

Prawo (sxc.hu)
Prawo (sxc.hu)

Komornik i egzekucja wierzytelności

Osoba u której ktoś posiada dług, jest wierzycielem. Komornik w momencie, gdy spłata wierzytelności z jakiegoś powodu nie następuje, ma prawo do dokonania jej egzekucji. Prawnik ma prawo do dokonania różnego rodzaju prac, które są z tym związane, każdego dnia roboczego w godzinach 7:00 – 21:00. W każdym innym dniu i o innych godzinach, konieczne jest posiadanie odpowiedniej zgody, która zezwoli na zmianę terminu przeprowadzenia egzekucji wierzytelności nawet na taką, która odbiega od powyższego szablonu. Zajęcie majątku może następować na różne sposoby, komornik Kraków ma prawo do zajęcia zarówno ruchomości jak i nieruchomości, a nawet wynagrodzenia za pracę. Dlatego wszelkie kontakty z osobą jaką jest komornik niekoniecznie muszą być dość miłe. Co dzieje się najczęściej z różnego rodzaju zajętym majątkiem?

Licytacje komornicze

Licytacje komornicze pozwalają na kupno zajętych przez komornika rzeczy. Jako że może zostać zajęte niemal wszystko, chętnych wcale nie brakuje. Podczas takich licytacji, które odbywają się we wcześniej ustalonym terminie, zetknąć się możemy z przedmiotami takimi jak samochody osobowe, ubrania, działki mieszkalne, domy, mieszkania, garaże, miejsca garażowe, sprzęt elektroniczny. Zazwyczaj na początku ustalana jest cena wywoławcza, od której rozpoczyna się dana licytacja. Często zdarza się, że kupić można przedmioty różnego rodzaju w całkiem atrakcyjnych cenach.

Prawa należy przestrzegać (sxc.hu)
Prawa należy przestrzegać (sxc.hu)

Z prawem nie ma żartów

Nie jest trudno dojść do wniosków, że lepiej jest na wszelkie możliwe sposoby przestrzegać wszelkiego rodzaju prawnych zasad. Można dzięki temu uniknąć wielu poważnych problemów, które mogą diametralnie zmienić nasze życie. Wszelkiego rodzaju problemy z prawem, bywają czasami fatalne w skutkach. Czasami nie zdajemy sobie z konsekwencji nawet zupełnie drobnych czynów, co doprowadza nas niejednokrotnie do poważnych problemów, które uprzykrzają nasze życie na niemal każdym kroku. Nie jest trudno przestrzegać prawa. Nawet jeżeli obawiamy się konsekwencji jakiegoś czynu, bez najmniejszego problemu możemy się udać do kancelarii prawnej, by zasięgnąć profesjonalnej i fachowej porady, która będzie w stanie pomóc nam w podjęciu prawidłowych kroków i decyzji, które nie wpłyną negatywnie na niemal całe nasze życie.

One thought on “Licytacje komornicze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *