Opaski kablowe nie tylko do kabli

Opaski kablowe to elastyczne obejmy wykonane z tworzywa sztucznego z mechanizmem zębatkowo-zapadkowym. Na pierwszy rzut oka są to różnej szerokości i grubości paski, lekko karbowane, których używa się zazwyczaj w branży elektrycznej. Zazwyczaj, ponieważ jak to zwykle bywa, zwykłe rzeczy znajdują niezwykłe zastosowanie w dziedzinach, do których w żadnym wypadku nie były przeznaczone. Tak też jest z opaskami kablowymi.

b

Na ratunek splątanym kablom

Opaska kablowa to zgodnie z założeniem element spinający kable. Jest pomocna zarówno przy układaniu instalacji elektrycznej w domu lub mieszkaniu, ale także w przypadku segregacji kabli domowej elektroniki. A kabli jest niekiedy całe mnóstwo, bo oprócz komputera i telewizora mamy w domach także kino domowe, dvd, nagrywarkę, wieżę stereo i inne tego typu gadżety. Aby nie udusić się w plątaninie kabli podczas próby wytarcia kurzu, stosujemy opaski. Przy czym należy pamiętać, że na rynku istnieją ich dwa rodzaje. Pierwsze zaciskają kable na stałe i aby je uwolnić trzeba opaskę rozciąć, drugie – mają mechanizm wielokrotnego użytku.

Opaska pomocna w aucie

O czym mowa? O deklach i kołpakach, które przypinamy do kół. Oczywiście te plastikowe lub metalowe gadżety posiadają osobne zaczepy, które z założenia mają utrzymywać je na swoim miejscu. W praktyce jednak bardzo często zdarza się, że na skutek oddziałujących podczas jazdy sił, wracamy do domu bez jednego lub kilku dekli. Chyba, że przytwierdzimy je do kół za pomocą opasek kablowych. Jest to dość często stosowana taktyka. Opaski występują w różnych kolorach, więc bez problemu dopasujemy je do koloru kołpaków.

c

Wsparcie dla ogrodników

Musisz zamocować listwę podtrzymującą roślinę w taki sposób, aby nie przewróciła się przy lekkim podmuchu wiatru, albo chcesz spiąć nadmiernie rozłożyste gałęzie domowego fikusa? Opaska kablowa sprawdzi się tutaj idealnie, ponieważ mocuje skutecznie i nie zsuwa się z gałęzi tak, jak sznurek. Dodatkowo, dzięki możliwości regulacji szerokości zacisku, możemy dopasować ją do pożądanej wielkości. Opaski są całkowicie nieszkodliwe dla roślin i są odporne na warunki atmosferyczne oraz wilgoć.

Element uzupełniający przy składaniu mebli

Drążki na wieszaki w szafie uwielbiają spadać z zaczepów w najmniej odpowiednim momencie. Jest na to sposób, mianowicie oplecenie drążka i zaczepu opaską kablową. Wystarczy jedynie szczelnie ją zacisnąć. W tym przypadku dobre będą opaski zaciskające się na stałe, bo potrzebujemy trwałego unieruchomienia drążka.

Jak widać zastosowanie opasek kablowych jest niezwykle szerokie, dlatego też z powodzeniem można zaryzykować stwierdzenie, że jest to element niezbędny w wyposażeniu każdego gospodarstwa domowego. Możliwości ich wykorzystania są naprawdę szerokie, a jedyne co nas ogranicza, to wyobraźnia.

2 thoughts on “Opaski kablowe nie tylko do kabli

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *