Przewodnik dla gracza początkującego

Jesteś początkującym graczem i zaczynasz rozglądać się zarówno za sprzętem jak i za grami? Musisz zatem wiedzieć, że branża gier komputerowych jest ściśle powiązana z branżą komputerową, niekiedy nawet będziesz odnosił wrażenie, że obie te gałęzie działają w porozumieniu ze sobą. Tak jest w istocie, dlatego też zanim zdecydujesz się na zakup sprzętu i wyposażenia, dobrze się zastanów, aby nie przeinwestować. A w dobie szerokiej oferty zarówno sprzętowej jak i rozrywkowej jest to szalenie proste.

b

Po pierwsze – sprzęt.

Do wyboru – konsola albo komputer. Które rozwiązanie jest lepsze? To zależy, czy masz już komputer. Jeżeli tak, to z pewnością będziesz musiał w niego zainwestować, aby był zdolny odtworzyć nowsze gry, zwłaszcza jeżeli do tej pory używałeś do jedynie do surfowania w necie. Potrzebujesz wysokiej mocy obliczeniowej, czyli mocnego procesora i dużej pamięci RAM. Do tego miło byłoby gdyś miał wysokiej jakości kartę graficzną, bo bez tego gra będzie się zacinała lub nie odtworzysz jej wcale. W zależności od tego, jakim dysponujesz obecnie sprzętem, będziesz musiał zainwestować grube setki, a nawet i nieco ponad tysiąc. I nie będzie to inwestycja, która wystarczy na wiele lat. Chcąc być na bieżąco musisz swój komputer modernizować jednocześnie, bo producenci gier ciągle podwyższają poprzeczkę. Na tym tle tańszym rozwiązaniem będzie własna konsola. Płacisz raz a na wiele lat masz spokój. I co najważniejsze na konsoli możesz także oglądać filmy, zdjęcia, korzystać z internetu no i prowadzić wideo rozmowy. Z powodzeniem więc może ona ci zastąpić zestaw kina domowego.

Po drugie – gry.

Gry na konsolę są znacznie droższe od tych dostępnych w wersji na komputer. Jednak jeżeli zależy ci na zakupie nowości, to dłużej będziesz cieszyć się nimi mając konsolę, bo producenci gier w tym wypadku nie windują wymagań sprzętowych tak jak to robią w przypadku gier komputerowych. Tak czy siak nowa gra to dość spory wydatek, ale możesz swobodnie skorzystać z opcji wymiana gier Nowy Sącz. Jak to się robi? To proste – zanosisz grę, która już ci się znudziła i kupujesz w bardzo atrakcyjnej cenie kolejną także używaną grę. Obniżka jest znaczna bo dochodzi do 50% a nawet i taniej. Nie wydajesz majątku i jesteś na bieżąco w branży grając w to, co wszyscy. Punkty z używanymi grami znajdują się w każdym większym mieście oraz obowiązkowo w internecie. Łatwo je znaleźć, a jeszcze łatwiej dokonać wymiany.

c

Wbrew obiegowym opiniom bycie graczem nie oznacza wcale ruiny domowego budżetu. Można rozłożyć wydatki w racjonalny sposób, a jednocześnie być na bieżąco z nowościami. Trzeba tylko tę inwestycję dobrze przemyśleć i dopasować sprzęt zarówno do potrzeb jak i zaplecza technicznego jakim dysponujemy. Niestety nieliczni mogą sobie pozwolić na to, aby kupować nowości tylko i wyłącznie na rynku pierwotnym, lub podążać za nowinkami sprzętowymi. Większość graczy to ludzie z krwi i kości, którzy oprócz gier mają także inne ważniejsze wydatki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *