Systemy nadzoru floty samochodowej

Możliwość nadzorowania pracy zatrudnianych osób jest ważne. Dzięki temu możemy wiedzieć z jaką starannością wykonują powierzone im obowiązki. Jeżeli ktoś nie przykłada się do pracy to naturalnym jest, że powinno się wobec takiej osoby wyciągnąć pewne konsekwencje. Jest to dla nas rzeczą naprawdę ważną i powinniśmy mieć tego pełną świadomość. Są jednak takie branże, w których bardzo trudno jest nadzorować pracę, bo ta jest wykonywana nawet tysiące kilometrów od siedziby przedsiębiorstwa. Tak jest w przypadku firm transportu międzynarodowego. Co prawda szef jest w stanie zadzwonić do pracownika, ale w ten sposób nie dowie się niczego konkretnego. Nie będzie wiedział gdzie się znajduje, jak wiele czasu spędził na postoju, czy porusza się po wyznaczonej trasie i co takiego dzieje się z ładunkiem. Rozliczyć go może dopiero po powrocie, patrząc na to ile dni zajął mu transport itd. Jest to oczywiście niewystarczające i dlatego powstają systemy nadzorowania GPS.

Monitoring GPS

Jest to dla nas jedno z najlepszych rozwiązań, które pozwala nam przede wszystkim na monitorowanie pracy i to na bieżąco. Przede wszystkim dzięki satelicie jesteśmy w stanie dokładnie wiedzieć, gdzie znajdują się samochody i co takiego robią one w danym momencie. Warto jest zainstalować takie systemy, bo samo to już działa motywująco na pracowników. Z dnia na dzień potrafią stać się znacznie skuteczniejsi i dojeżdżać do celu w krótszym czasie. Nie wykorzystują też samochodów do własnych celów i nie wytyczają sobie swoich własnych dróg. Taki system jest też zabezpieczeniem przed kradzieżą. Jeżeli pojazd zostanie skradziony to bez najmniejszych problemów będziemy wiedzieli, gdzie się on znajduje. Po prostu odczytamy jego położenie na mapie. Wystarczy tylko powiadomić policję, a ta już będzie w stanie odzyskać pojazd i uchronić nas od naprawdę wielkich kosztów, które związane są rozbudową floty pojazdów.

Nawigacja GPS (sxc.hu)
Nawigacja GPS (sxc.hu)

Stan paliwa i pomiar spalania

Kolejną rzeczą, która jest dla nas ważna to możliwość monitorowania stanu paliwa. Jest to o tyle ważne, że dzięki temu jesteśmy w stanie wykryć ewentualne próby wypompowania paliwa z baku. Zdarza się, że dochodzi do takich incydentów na postoju, ale również są za nie odpowiedzialne też osoby, które realizują taki przewóz. Warto jest zastosować takie rozwiązanie, bo przynajmniej będziemy mieli świadomość, że coś jest na rzeczy. W ten sposób możemy też sprawdzić jakie jest zużycie paliwa na trasie, co pozwoli nam na ich optymalizację. Jest to naprawdę ważne i warto jest mieć takie rzeczy na uwadze. Dzięki temu nie będziemy mieli żadnych poważniejszych problemów, które związane są z nadmiarowymi kosztami prowadzenia własnego przedsiębiorstwa. Pomoże nam to uniknąć większości problemów i dlatego warto jest się stosować do takiego rozwiązania i wybierać monitoring RED GPS – już w pierwszym tygodniu zauważymy znaczące różnice w zachowaniu zatrudnionych osób oraz zobaczymy, że jesteśmy w stanie sporo zaoszczędzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *