Paintball a ASG

Rozrywka w przypadku dzisiejszych czasów odgrywa całkiem istotną rolę w przypadku ludzi w różnym wieku. Często bowiem zapominamy o tym, co tak naprawdę ważne jest w życiu, bardzo dużo pracujemy, a czasu z rodziną oraz przyjaciółmi spędzamy bardzo niewiele. Odpoczynek czasami jest więc w stanie w bardzo dużym stopniu się przydać i pomóc w naładowaniu się energią do dalszej pracy. A nie ma nic przyjemniejszego niż odpoczynek od pracy połączony z doskonałą zabawą. Spotkać się można z wieloma grami drużynowymi na świeżym powietrzu, a całkiem popularnymi w ostatnich czasach jest ASG oraz paintball.

Paintball (pixabay.com)
Paintball (pixabay.com)

Podstawowe różnice pomiędzy ASG a paintballem

Obie te zabawy integracyjne polegają na strzelaniu się pomiędzy dwoma drużynami za pomocą specjalnych pistoletów i karabinów. Oczywiście nie mają one dużo wspólnego z prawdziwą bronią. Zazwyczaj chodzi o przejęcie bazy przeciwników lub pokonanie ich wszystkich. Jednak w przypadku ASG, wykorzystuje się bardzo zbliżone wyglądem do rzeczywistych bronie, które jako amunicję wykorzystują plastikowe kulki. W przypadku paintballa stosuje się znacznie większe kulki wypełnione farbą, dzięki czemu przynajmniej widać dosłownie wszystkie trafienia.

Zabawy wymagające stroju ochronnego

Raczej trudno byłoby czerpać przyjemność, gdyby podczas takiej zabawy odnosiło się mniejsze czy większe obrażenia. Dlatego też konieczne jest stosowanie ubrań ochronnych, które chronią ciało przed uszkodzeniem. Oczywiście trafienia mimo wszystko bywają bolesne, co jednak przynajmniej mobilizuje do starania się i unikania kontaktu z wrogimi pociskami. Tak czy inaczej obie te zabawy są doskonałym rozwiązaniem dla każdego, kto liczy na doskonałą zabawę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *