Jak wybrać dobry stół?

Stół jako miejsce codziennych spotkań z rodziną, to jedno z najważniejszych miejsc w domu. Właśnie dlatego tak ważny jest wybór funkcjonalnego stołu dobrej jakości, który jednocześnie będzie spełniał Twoje wymogi estetyczne. Przykładowe stoły dobrej jakości, możemy znaleźć na stronie http://www.abar.com.pl/produkty/stoly/.

Wybierając stół, warto najpierw zastanowić się, czy chcemy go ustawić w kuchni, jadalni czy też salonie łączącym w sobie funkcje pokoju dziennego i kuchni. Dla zapewnienia kameralności spotkań przy stole, można go oddzielić od pozostałej części pomieszczenia za pomocą niskiej ścianki. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na takie rozwiązanie, warto zapewnić do niego wygodny dostęp ze wszystkich stron.

Wielkość stołu również powinna być dostosowana do wielkości i kształtu pomieszczenia, w którym ma zostać ustawiony. Jednak zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami dla każdej osoby powinien przysługiwać prostokąt o wielkości 60 cm na 40 cm. Z kolei za standardową wysokość stołów uznaje się 74-76 centymetrów, co oczywiście powinno odpowiadać również wysokości krzeseł. Obecnie coraz więcej stołów posiada rozkładane blaty, co pozwala uniknąć problemów z brakiem miejsca przy przyjmowaniu dużej ilości gości.

Kolejną kwestią, o której powinniśmy zdecydować przed zakupem stołu, jest jego kształt. Może to być prostokąt, kwadrat, owal czy koło, jednak najwygodniejsze są stoły bez ostro zakończonych narożników. Również przy okrągłych stołach biesiadnicy mają ze sobą lepszy kontakt, niż przy długich i prostokątnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *