Codzienna filiżanka kawy na zdrowie

Kawa to jeden z najbardziej powszechnych gorących napojów. Oferowana jest praktycznie w każdej restauracji i barze. Dodatkowo odwiedzając większe sklepy można napotkać się na całe regały poświęcone właśnie kawie. Można powiedzieć, że kawa odnosi się już nawet do kultury. Gdy pojawiają się goście w domu to zazwyczaj pierwszym pytaniem jest czy chcą napić się kawy. Sama kawa uzyskała swoją popularność głównie poprzez walory smakowe. Jednak nie tylko walory smakowe zadecydowały o jej popularności.

Korzystne działanie kawy

Jak już wiadomo kawa jest bardzo smacznym napojem. Ponadto można ją przygotować na wiele sposobów i bardzo korzystnie wpływa na organizm. Podstawową jej funkcją jest pobudzenie. Kawa jest bogata w dużą ilość kofeiny, która działa pobudzająco i poprawia skupienie. Oprócz tego kawa działa na ogólny metabolizm i trawienie. Sprawia to, że spożywanie kawy może wpłynąć na utrzymywanie zdrowej sylwetki. Co ciekawe poprawia również spalanie tłuszczu, więc to dodatkowe działanie w utrzymywaniu zdrowej sylwetki.

Codzienne picie kawy może korzystnie wpłynąć na zdrowie (pixabay.com)

A jednak ma wady

Niestety jak prawie wszystko co wpływa korzystnie na zdrowie, to kawa także może działać niekorzystnie. Jednak problem pojawia się dopiero wtedy, kiedy zaczynamy jej nadużywać. Wskazane jest picie do 3 filiżanek dziennie czarnej kawy. Wypicie większej ilości jednorazowo może sprawić jedynie wyższe ciśnienie oraz drżenie rąk przez nadmierną ilość kofeiny. Jednak ciągłe spożywanie nadmiernych ilości kawy może prowadzić do chorób serca oraz innych chorób układu krwionośnego.

One thought on “Codzienna filiżanka kawy na zdrowie

  1. Dużym problemem jest wypłukiwany przez kawę magnez. Nieraz zdarza mi się lekkie drżenie powiek czy mięśni, więc warto pamiętać o uzupełnianiu minerałów z diety lub suplementacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *