Trening na siłowni a suplementacja

Obecnie panuje moda na siłownię i bardzo wiele osób zaczyna trenować w ten sposób. Nie jest to dobre rozwiązanie w przypadku gdy nie posiada się wystarczającej wiedzy. Samo trenowanie na siłowni nie może być bezmyślnym machaniem sztangą, bo to nie przyniesie efektów. Zawsze można dopytać się kogoś, kto dłużej ćwiczy o jakieś proste ćwiczenie, jednak to może przeszkadzać. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy trenera personalnego.

Trening personalny

Korzystanie z pomocy trenerów personalnych może tak naprawdę wiele nauczyć. Trudno jest nauczyć się nawet podstaw gdy nie miało się wcześniej do czynienia z tym rodzajem treningu. Owszem na siłowni są takie przyrządy jak rowerek i bieżnia, które mogą nie stanowić żadnego problemu. Jednak są też zaawansowane maszyny czy hantle na których wypada nauczyć się ćwiczyć, bo to one dają największe możliwości rozwoju. Trening personalny nie należy do tanich, ale jest polecany każdej osobie która zaczyna swoją przygodę z siłownią. Przecież można tak trenować tylko przez miesiąc, a później na własną rękę rozwijać swoje umiejętności.

suplementy mogą znacznie pomóc w budowaniu masy mięśniowej (pixabay.com)

Suplementacja

Bardzo powszechnym tematem w dziedzinie treningu jest suplementacja. Dużo się mówi o złotych środkach po których zażyciu efekty pojawiają się w ciągu tygodnia. Nic bardziej mylnego. Suplementy służą jako uzupełnienie pełnowartościowej diety, więc nie należy ich spożywać bez odpowiedniej diety. Spożywanie suplementów bez uwzględnienia diety powoduje znikome efekty lub ich brak. Poza tym warto poszerzyć swoją wiedzę w kwestii suplementów bo oprócz dobrego działania mogą nieść skutki uboczne.

One thought on “Trening na siłowni a suplementacja

  1. Moim zdaniem suplementy wcale nie są potrzebne do budowy masy mięśniowej. Odpowiednia dieta już może działać cuda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *