Zakup samochodu używanego

Zakup samochodu może być nie lada problemem. Wszystko wydaje się proste ponieważ ilość ogłoszeń pokazuje jak wiele samochodów jest na sprzedaż, nawet w okolicy. Jednak rzeczywistość nie jest taka kolorowa i większość z tych samochodów może być przysłowiowym gratem. Jak chcemy zakupić używany samochód to najlepiej od razu przedstawić sobie własne oczekiwania. Trzeba uwzględnić kwotę jaką jesteśmy w stanie przeznaczyć oraz dokładny model samochodu, który nas interesuje.

Komisy samochodowe

Gdy poszukujemy dobrego samochodu używanego to warto udać się do komisów. Warto wiedzieć, że nie należy tam szukać tanich samochodów, ponieważ te najtańsze w komisach mogą być najbardziej uszkodzone. Względnie każdy samochód będzie wyglądał tam dobrze, bo jak wiadomo musi dobrze się prezentować. Przed zakupem warto rozeznać się w temacie, ponieważ właściciel komisu raczej nie przedstawi żadnej wady oferowanego samochodu. Dodatkowo będzie go chwalił jakby to było jego oczko w głowie, więc jego doradztwem raczej nie warto się sugerować.

Samochód osobowy (pixabay.com)

Zakup na własną rękę

Jeżeli nie interesują nas komisy samochodowe to trzeba znaleźć coś na własną rękę. Najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie zakup samochodu od kogoś znajomego, lecz taka okazja zdarza się bardzo rzadko. Taki pojazd byłby niemal pewny, ponieważ znajomy nie ma powodu by nas oszukiwać. Auta raczej szuka się poprzez portale aukcyjne. Takie portale są wyjątkowo zapełnione samochodami. Raczej nie będzie problemu by znaleźć interesujący nas model. Problem pojawia się gdy trzeba przejechać kilkaset kilometrów, by zobaczyć że auto nie zgadza się z opisem. To jest największy minus portali aukcyjnych i trzeba na to uważać.

One thought on “Zakup samochodu używanego

  1. Ciężko jest teraz trafić na dobry samochód używany. Wiadome jest, że auta z wiekiem są coraz gorsze i trzeba do nich sporo dołożyć. Nie ma reguły na zakup. Często wydając 10tys może okazać się, że trzeba dołożyć kolejne pięć, aby auto było w miarę funkcjonalne. Rynek samochodów to ciężki temat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *