Czy opłaca się kupować samochód używany?

Każdy kierowca staje w życiu przed zakupem samochodu. W zależności od budżetu można wybrać sobie interesujący nas model. Obecnie najlepszym rozwiązaniem jest zakup samochodu bezpośrednio w salonie. To daje nam gwarancję posiadania nieużywanego modelu, który jest w stu procentach sprawny i nie zawiedzie nas przynajmniej przez pierwsze kilka lat. Jednak nie każdego stać na tego typu samochód i większość z nas musi kupować samochody już używane. Ich cena jest wielokrotnie niższa od tych oferowanych w salonie, ale to głównie ze względu na wiek i stan techniczny. Właśnie z tym stanem technicznym może być duży problem, ponieważ wydając określoną z góry kwotę może się okazać, że trzeba dopłacić sporo więcej za dodatkową naprawę.

Gdzie kupować?

Chcąc kupić samochód używany, mamy do wyboru kilka wyjść. Najbardziej pewnym będzie także zakup samochodu w salonie. Wbrew pozorom, można tam kupić nawet kilkuletnie modele, a one będą naprawdę zadbane. Warunkiem odsprzedania samochodu do salonu jest właśnie nienaganny stan i regularne serwisowanie w państwowych warsztatach. To oznacza, że kupiony samochód pomimo niewielu defektów, będzie wyjątkowo w dobrym stanie. Innym wyjściem będzie skorzystanie z usług handlarzy, czyli komisów samochodowych. Niestety samochody oferowane przez handlarzy mogą być w rzeczywistości wadliwe, a opis niezgodny z rzeczywistością. Przez to komisy samochodowe nie są dobrym wyjściem przy zakupie samochodu. Jest jeszcze możliwość kupowania od osoby prywatnej, ale wiadomo że także można trafić na oszustów, którzy próbują za wszelką cenę sprzedać zepsuty samochód.

wynajem samochodów luksusowych (pixabay.com)

Alternatywa przy zakupie

Jest jeszcze kilka wyjść alternatywnych, które mogą nam pomóc w zakupie dość nowego i luksusowego samochodu. Jednym z nich jest leasing oferowany dla właścicieli firm. To pozwala na wejście w posiadanie samochodu, płacąc jedynie całkiem niskie raty, a po upłynięciu umowy wykupić go za resztę kwoty. Innym wyjściem jest wynajem długoterminowy. Taki można rozważyć w najtańsza wypożyczalnia samochodów Łódź. Wynajem długoterminowy ma to do siebie, że płacimy raty przez wyznaczony okres, a wszelkimi kosztami zajmuje się firma wynajmująca. To oznacza, że za określoną kwotę miesięczną mamy nowy, pewny i luksusowy samochód praktycznie na własność. Jednak tylko praktycznie, ponieważ na czas trwania umowy samochód jest przypisany wciąż do wypożyczalni, ale można się nim prawnie poruszać na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *