Kontrole drogowe podczas świąt i długich weekendów

Wyjeżdżając gdziekolwiek w okresie świąt lub kilku dni wolnych od pracy bardzo często możemy natrafić na patrol policji. Nie jest to czymś dziwnym, ponieważ w tym czasie bardzo często pojawiają się kontrole. Co ciekawe każdy spodziewa się większej aktywności policji na drogach w takim okresie, a mimo tego wciąż zatrzymywane są kolejne osoby. Jeżeli jeszcze powodem jest prędkość, to można to zrozumieć, ponieważ zdecydowana większość kierowców nie jeździ w granicach dopuszczalnej prędkości. Niestety większość zatrzymanych jest po prostu nietrzeźwa, a to absurdalne. Nawet chcąc łamać prawo, nikt o zdrowym rozsądku nie wsiądzie do samochodu wtedy, gdy aktywność policji jest największa.

Praca policji

Policja ma bardzo dużo obowiązków zwłaszcza w czasie, gdy powinni odpoczywać. Ten zawód jest niestety bardzo brutalny pod tym względem. Podczas świąt zdarza się dużo więcej wypadków, ponieważ każdy się przemieszcza samochodem. Do tego dochodzi alkohol i niektórzy są do tego stopnia bezmyślni, że decydują się prowadzić. Prawo Polskie z roku na rok coraz bardziej zaostrza kary dla pijanych kierowców, ale to nic tak naprawdę nie daje. Pijani kierowcy byli, są i będą poruszać się po polskich drogach. Wszystkich nie jesteśmy w stanie usunąć. W każdym razie Policja ma bardzo trudny obowiązek, ponieważ nie zawsze chcą karać wszystkich za drobne błędy, a jeżeli dostaną taki rozkaz to niestety muszą go wykonać. Jednak w większości przypadków kontrole ograniczają się do sprawdzenia trzeźwości, bo jednak to powoduje największe zagrożenie na drodze.

po alkoholu nie wolno prowadzić samochodu (pixabay.com)

Jak zostać policjantem?

Praca policjanta nie cieszy się jakąś szczególnie dobrą opinią, głównie przez wydarzenia, które mają miejsce od jakiegoś czasu. Jednak dołączając w szeregi policji, wcale nie trzeba być złym człowiekiem. Do policji może zatrudnić się każdy, ale nie każdy przejdzie pozytywnie testy, które są obowiązkowe przy rekrutacji. Testy do policji składają się z wielu podchwytliwych pytań psychologicznych, które mają na celu wykluczenie osób słabych psychicznie. W policji nie ma miejsca dla osób nierozważnych, a dziwnym trafem takie osoby można spotkać na służbie. W każdym razie dopiero przejście skomplikowanych testów daje nam możliwość przystąpienia do pełnienia tego trudnego zawodu. Jeszcze pod wielkim znakiem zapytania jest to, w jakim wydziale będziemy mogli pracować. Najczęściej będzie to drogówka, ponieważ funkcjonariuszy drogówki potrzeba najwięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *