jak sobie radzić z nadpotliwością

Jak poradzić sobie z nadpotliwością?

Nadpotliwość to problem, który dotyczy wielu z nas, i staje się szczególnie dotkliwy latem. Stosowane przez Ciebie dezodoranty nie przynoszą spodziewanych efektów? Zastanówmy się zatem, jak w inny sposób można sobie poradzić z nadpotliwością.

Tradycyjne metody

Higiena osobista to podstawa, niezbędna w walce z nadpotliwością. Z pewnością pomocny będzie zimny prysznic, najlepiej powtarzany dwukrotnie w ciągu dnia: rano i wieczorem. Należy również pamiętać o odpowiednim ubiorze, zwłaszcza gdy spędzamy dzień na świeżym powietrzu. Warto zaopatrzyć się w oddychające koszulki, dostępne w sklepach sportowych, a niejednokrotnie w zwykłych butikach i sieciówkach. Możesz również zapytać w aptece o leki antybakteryjne lub maści antybiotykowe i przeciwgrzybiczne.

Pomoc chirurga

Jeśli wszystkie powyższe metody zawiodą, wówczas skonsultuj się z lekarzem. Pomóc może lekarz medycyny estetycznej, dermatolog lub chirurg. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na poddanie zabiegowi jonoforezy. Możliwe jest również usunięcie gruczołów potowych, a także przesunięcie nerwu odpowiedzialnego za ich działanie. Jedną z najnowszych metod są zastrzyki z botuliny, wykonywane w okolicach gruczołów potowych. Wszystkie te zabiegi – mniej lub bardziej skuteczne – wymagają jednak dużo cierpliwości i znacznych nakładów finansowych. Jednak można uniknąć ostateczności? Jak? – o tym możesz przeczytać na stronie https://etiaxil.com.pl/nadpotliwosc-jak-sobie-z-nia-radzic/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *