W co można wyposażyć rower?

Wielu z nas bardzo lubi jeździć, a czasem nawet podróżować rowerami. Są osoby, które potrafią przejechać setki kilometrów i tylko przy użyciu roweru. Jest to naprawdę męczące ale wszystko wskazuje na to, że rowerem można dojechać wszędzie. W każdym razie gdy zamierzamy dalej podróżować to przyda się specjalistyczne wyposażenie. Wbrew pozorom do roweru można zamontować naprawdę dużą gamę różnych przedmiotów. Jest to podobne do wyposażenia samochodów, ale nie podążajmy w skrajności. Rower jest dużo mniejszy i jest tych elementów sporo mniej, poza tym nie potrzeba nam specjalistycznej elektroniki. Chociaż w tym momencie warto wspomnieć o rowerach elektrycznych, które same potrafią rozwinąć prędkość do około 20 kilometrów na godzinę.

Oświetlenie czyli bezpieczeństwo

Najważniejszym aspektem przy wyposażeniu roweru jest zadbanie o bezpieczeństwo. W tej kwestii nie ma żadnego szaleństwa, bo nikt jeszcze nie stworzył pasów bezpieczeństwa, które byłyby pomocne dla rowerzystów. W kwestii bezpieczeństwa trzeba niewątpliwie poruszyć oświetlenie roweru. Do oświetlenia roweru trzeba zaliczyć oświetlenie przednie, tylne oraz odblaski. Każdy rower musi być wyposażony w elementy odblaskowe, ale oświetlenie jest wymagane tylko przy podróżach późnym wieczorem lub nocą. Przednie oświetlenie wcale nie musi być punktowe, bo zostały stworzone lampy, które swoją intensywnością nie odstają od żarników ksenonowych. Natomiast tylne oświetlenie powinno być wystarczająco mocne, ale już punktowe.

nawigacja

Liczniki i nawigacje

Z elementów opcjonalnych do roweru można wymienić chociażby liczniki. One pozwalają nam mierzyć przebieg kilometrów, czas, czy chociażby prędkość. Liczniki Sigma RowerTour.com są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych na rynku. Jednak na tym kończy się przydatność liczników, bo niestety położenia nam one nie wskażą. W tym celu zostały stworzone nawigacje rowerowe, które niczym nie odbiegają od nawigacji spotykanych chociażby w samochodach. Różnica jest tylko taka, że są przystosowane ściśle dla rowerzystów, więc pokazują również mniejsze ścieżki i szlaki rowerowe. Dodatkowo menu zostało znacznie uproszczone, aby dało się z niego korzystać podczas jazdy. Dodatkowym atutem jest wodoszczelność, przez to żaden deszcz nie uszkodzi nam sprzętu, który może kosztować nawet tysiąc złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *