Do czego spakować się na wycieczkę rowerową?

Wycieczka rowerowa to na ogół bardzo przyjemne doświadczenie. Gdy tylko zbierzemy grupkę znajomych to możemy udać się w każde nawet dość odległe miejsce. Wystarczy mieć tylko sprawny rower i sporo energii, bo bez niej ciężko będzie przejechać całą trasę. W zależności gdzie jedziemy, trzeba będzie zabrać ze sobą całkiem okazały ekwipunek. Najczęściej wycieczka rowerowa kończy się przy jakimś ognisku lub grillu, a to oznacza że trzeba ze sobą zabrać całkiem sporo prowiantu i jedzenia, które można usmażyć na grillu czy ognisku. W każdym razie jest to poniekąd problem dla rowerzystów, bo nie jest wcale tak łatwo zabrać sporą ilość jedzenia.

Plecak

Pierwszym pomysłem jaki wpadnie nam do głowy jest spakowanie się do plecaka. Jest to najprostszy, ale niezbyt przemyślany sposób. Oczywiście jeżeli mamy zamiar zabrać ze sobą tylko napoje czy prowiant, to plecak się jeszcze nada. Inaczej jest w przypadku, gdy musimy zabrać ze sobą sporo rzeczy. Plecak zawsze nosimy na plecach, a przy dłuższej podróży rowerem może on obciążać plecy. Nie jest to na pewno przyjemne, zwłaszcza gdy waży on kilka kilogramów. Jeżeli zależy nam akurat na plecaku, to lepiej jest zainwestować w plecak przystosowany na rower. Ma on wiele dodatkowych zapięć, a to go utwierdza do naszych pleców. W ten sposób nie będziemy odczuwać aż takiego obciążenia, a sama podróż z plecakiem będzie o wiele przyjemniejsza. Problem tylko w tym, że plecaki rowerowe są specjalnie zaprojektowane, a to oznacza że kosztują o wiele więcej niż standardowe plecaki.

bagażnik rowerowy przydaje się na wycieczki (pixabay.com)

Torby rowerowe

Dobrą alternatywą dla plecaka są wszelkiego rodzaju torby rowerowe RowerTour.com. Montowane na ramie roweru pozwalają na o wiele wygodniejsze przewożenie różnego rodzaju przedmiotów. Gdy mamy do tego wytrzymały bagażnik, to można w ten sposób przewozić nawet o wiele cięższe rzeczy. W przypadku robienia ogniska lub grilla, bez problemu będzie można przewieźć chociażby węgiel. W każdym razie zamontowanie takich torb może znacznie pomóc przy przewożeniu czegokolwiek rowerem. Warto wspomnieć jeszcze o małych sakwach montowanych pod ramą roweru. Można do nich włożyć najpotrzebniejsze rzeczy, które trzeba mieć pod ręką takie jak chociażby telefon czy portfel. Minusem takich sakw jest problem, który ma większość rowerzystów. Mianowicie zapominamy wyciągać z nich zawartość gdy oddalamy się od roweru, a to może się zakończyć utratą cennych dla nas przedmiotów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *