Wpływ mody na nasz wizerunek

Każdy z nas ma własne preferencje co do własnego ubioru. Ubieramy się w taki sposób, który uznajemy za słuszny. W większości przypadków zwracamy uwagę na innych i to właśnie na ich wizerunku budujemy własną garderobę. Sama moda nie ogranicza się tylko do ubierania odpowiednich spodni, kurtek czy t-shirtów. Odnosi się ona także do psychologii, bo widząc osobę ubraną nieco inaczej, zwracamy na nią uwagę. Są nawet osoby, które specjalnie ubierają się w dziwaczny sposób aby zwrócić na siebie uwagę. Niestety to zwracanie uwagi czasem kończy się niezbyt korzystnie, bo niektórym może się to nie podobać do tego stopnia, że kończy się taka sytuacja na pobiciu. W każdym razie ubiór wpływa na wiele różnych aspektów w życiu i przyjęło się kilka standardów.

Odpowiedni ubiór

Mówi się, że w niektórych sytuacjach trzeba się ubierać mniej lub bardziej stosownie. Przykładowo idąc na imprezę rodzinną, na pewno nie ubierzemy luźnej koszulki z krzykliwym nadrukiem bo będzie to niestosowne. W tym przypadku bardziej nada się koszula, eleganckie spodnie, czy sukienka w przypadku kobiet. To samo tyczy się wielu innych przykładów takich jak wesela, rozmowy o pracę, czy sama praca na wyższym stanowisku. Przykładowo przychodząc na rozmowę o pracę w stroju, który nie należy do eleganckich, szef może uznać, że wcale nie zależy nam na tej pracy. Problem stanowić może jedynie pogoda, bo niekiedy musimy ubierać się bardziej oficjalnie, a na zewnątrz warunki pogodowe skłaniają jedynie do stylu plażowego. Na to już nie ma rady i trzeba niestety wytrzymać niekorzystne warunki pogodowe.

moda (pixabay.com)

Odzież patriotyczna

Codziennie mijamy ulicami wielu ludzi. Łatwo można zauważyć dziwną tendencję do noszenia ubrań patriotycznych. To bardzo dobrze świadczy, ale tylko w przypadku gdy ktoś zna historię. Nie można tego traktować jako modę, bo wiąże się to z bardzo burzliwą historią Polski. Taka odzież najczęściej przedstawia polskie barwy i symbole narodowe. Wystarczy spojrzeć na stronę https://unirepatria.pl/, a tam można znaleźć taką właśnie odzież. W każdym razie tego typu ubrania niezbyt dobrze przyjęły się w naszym społeczeństwie. Głównie dlatego, że nosi je sporo osób, które nie mają zielonego pojęcia o symbolach narodowych i przeszłości. Nie można tego powiedzieć o ludziach, którzy rzeczywiście mają w sobie ducha patriotycznego, ale każdy wie jak ta sytuacja wygląda naprawdę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *